Planując wakacyjne wojaże wyobrażamy sobie siebie podczas naszego corocznego wypoczynku. Mamy wizję tego, jak leżymy na plaży lub chodzimy po górach. Za nim jednak znajdziemy się w naszym wymarzonym miejscu, musimy zdecydować się, w jakim kierunku wybierzemy się w tym roku. Dlatego trzeba się wybrać, czy pojedziemy na północ, czy na południe, czy nasze wakacje spędzimy w kraju, czy za granicą.

Opcji jest bardzo wiele, ale wybrać będziemy musieli raczej jedną. Przynajmniej tak jest zazwyczaj. Kierunkiem, który warto rozważyć jest południe Europy, gdzie oprócz fantastycznych plaż i gór znajdziemy także całą masę zabytków, które warto zobaczyć. Wybierając się na południe Europy możemy być raczej pewni, że pogoda nam dopisze. Nie mamy tej pewności wybierając się na północ Europy. Południe to ciepła kraina, gdzie znajdziemy ciepłe morza oraz szerokie piaszczyste plaże, po których będziemy mogli spacerować godzinami, wygrzewając się w promieniach słońca. Szczególnie warte polecenia jest spędzenie wakacji w Grecji. Jest to bardzo interesujący kraj, nie tylko ze względu na swoje atrakcyjne położenie, ale i bardzo interesująca historie i związane z nią zabytki. Wybierając się do Grecji możesz skorzystać z oferty, która zabierze cię do części kontynentalnej bądź na jakąś wyspę. Do najbardziej popularnych wysp należą takie jak: Korfu, Kreta czy Rodos. Wszystkie one są piękne i wszystkie z pewnością cię usatysfakcjonują.

Będąc w Grecji z pewnością sporo wolnego czasu będziesz spędzał na plaży i kąpiąc się w morzu. Woda w morzach jest ciepła i krystalicznie czysta, dlatego zachęca do przebywania w niej przez całe godziny. Będąc nad morzem warto wybrać się także w rejs statkiem wzdłuż wybrzeża lub na jakąś z sąsiednich wysp. Grecy to bardzo przyjazny i uprzejmy naród, dlatego nie będziesz miał problemów w nawiązywaniu z nimi kontaktów, czasem oferują nocleg lub kolacje w swoim gronie. Zawsze chętnie ci pomogą. Będąc w Grecji warto spróbować lokalnej kuchni. Dlatego wieczorami najlepiej udać się do jakiejś restauracji i popróbować lokalnych specjałów oraz regionalnego wina. Grecy to ludzie którzy uwielbiają zabawę, muzykę i taniec. Nie raz pewnie zabalujesz z nimi do białego rana. Będąc w części kontynentalnej warto się wybrać na wycieczki do stolicy Grecji – Aten lub do Saloników. Jest tam bardzo dużo zabytków wartych zobaczenia, takich jak Akropol czy Agora. Koniecznie wybierz się także na wycieczkę w góry Olimpu. Warte zobaczenia są też klasztory, które są zbudowane na skałach. Tworzą iście bajkowy krajobraz. Wyprawy takie zajmują cały dzień i są dość męczące, ale naprawdę warto to wszystko zobaczyć. Na koniec dnia trafisz pewnie do jakiejś knajpy, gdzie uraczysz się jakimś posiłkiem i lokalnym winem.

Wakacje w Grecji będą z pewnością niezapomniane, wrócisz z naładowanymi akumulatorami i bagażem pełnym wspomnień. Warto podróżować z rodziną lub ze znajomymi, dzięki temu będzie weselej, a wspomnienia będą niepowtarzalne. Grecję odwiedza się raczej w lecie, ale wczesną wiosną jest równie urocza.