Gdyby przeprowadzić ankietę wśród Polaków, jakie ich zdaniem jest najlepsze miejsce na wakacje, to z całą pewnością większość osób wskazałaby kraje Europy zachodniej i południowej. Mają one takie zalety, jak wysokie temperatury, przepiękne widoki, plaża, morze, a więc idealne warunki do wypoczynku, relaksu. W Europie jest kilka państw, w których panują takie warunki i właśnie dlatego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Do takich państw zalicza się właśnie Turcja. Jest to kraj położony co prawda na terenie Azji, jednak częściowo należy również i do Europy.

Turcja to bardzo ciekawy kraj nie tylko z racji idealnych warunków do wypoczynku, ale i również z powodu swojej kultury, obyczajów, tradycji i zabytków, które się tam znajdują. Na pewno godne uwagi są meczety, których jest tam wiele z racji religii, która jest wyznawana w Turcji. Najbardziej znany jest tam właśnie Błękitny Meczet. Bardzo popularnym i ciekawym obiektem dla turystów jest również znajdująca się w Turcji Hagia Sophia. Jeśli chodzi o ciekawe miasta, to na pewno warto wymienić tutaj Ankarę- stolicę Turcji, a także Stambuł.

Turcja to przede wszystkim dla turystów kraj, w którym są piękne i błękitne wody oraz czyste plaże, na których można beztrosko wypoczywać, relaksować się. To idealne miejsce do spędzania czasu w taki właśnie sposób.

Wyjazd do Turcji warto poprzedzić odpowiednimi przygotowaniami. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby dowiedzieć się między innymi jaka waluta tam obowiązuje, aby później nie było przykrych niespodzianek, czy też problemów związanych z płatnościami, czy to podczas rezerwacji, czy zakupów. Warto też nabyć choćby w pewnym stopniu wiedzę o tym państwie, szczególnie o jego kulturze i tradycjach, aby przypadkiem nie postępować w taki sposób, który będzie nie mile widziany przez tubylców, aby bez potrzeby im się nie narażać, czy też nie zbudzać niepotrzebnego zainteresowania. Wszystko to umożliwi spokojny wypoczynek.

W Turcji jest mnóstwo rejonów, w których można spędzić swój urlop. To od położenia oraz warunków jakie tam panują w dużej mierze zależą koszty związane z pobytem w tym kraju. Miejsca bardziej atrakcyjne są zazwyczaj bardziej oblegane, a także i pobyt tam jest droższy. Jednak wiele osób mając w perspektywie spędzenie wakacji w idealnych, niemalże doskonałych warunkach jest w stanie zapłacić dość dużo. Zazwyczaj przygotowania i odkładanie pieniędzy na taki wyjazd rozpoczyna się już znacznie wcześniej, aby w tym czasie nie trzeba było sobie niczego odmawiać, czy też rezygnować z przyjemności.

Na uwagę zasługuje również kuchnia turecka, która jest w pewnym sensie specyficzna, jednak wiele osób bardzo ją ceni, a kultowe dania serwowane w Turcji cieszą się popularnością i zainteresowaniem również i wśród osób przyjezdnych. Warto zatem odwiedzić tamtejsze knajpy, czy restauracje, aby można było skosztować potrawy typowe dla tego bałkańskiego państwa.

Turcja to doskonałe miejsce na wakacje zarówno dla tych, którzy lubią bierne, jak i czynne formy wypoczynku.