Jeśli chodzi o to, jakie kierunki na wakacje obierają Polacy, to można zauważyć tendencję, iż największą popularnością cieszą się kierunki południowe, zachodnie, gdzie jest pięknie, a także można korzystać z kurortów morskich. Jednak pomimo mniejszej popularności w Europie jest wiele pięknych miejsc, do których warto się wybrać, aby zobaczyć wiele cudownych i inspirujących miejsc. Do takich zalicza się na pewno takie państwo jak Estonia, które to jest położone w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Choć może nie jest to doskonały kierunek dla prawdziwych zwolenników morza, plaży, słońca i wysokich temperatur, to jednak jest to szczególnie piękny i atrakcyjny kraj pod względem miejsc do zwiedzania, czy też swojej ponad przeciętnej malowniczości.

Podczas pobytu w Estonii na pewno nie można zrezygnować z wizyty w samej stolicy- Tallinie, który jest bardzo atrakcyjny pod względem ilości i jakości zabytków, a także ogólnie jest pięknym i ciekawym miastem, warto zatrzymać się tam na kilka dni, ponieważ miejsc, które warto zobaczyć w stolicy Estonii jest naprawdę dość dużo.

Estonia to prawdziwy raj dla koneserów zwiedzania, w szczególności, że są tam takie miejsca, jak choćby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, czy też Zamek Toompea. Podczas pobytu w tym kraju warto również udać się do takiego miejsca, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam spotkać potrafią zapierać dech w piersiach, naturalne krajobrazy tego parku są po prostu piękne, szczególnie jeśli ktoś udaje się tam w słoneczny dzień, albo podczas zachodu słońca, wtedy efekty wizualne robią jeszcze większe wrażenie.

Choć może kierunek Europy Północnej nie jest tak często obierany przez Polaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to jednak warto wiedzieć, że są miejsca, które naprawdę zasługują na uwagę i warto rozważyć wyjazd w takie miejsce, szczególnie, że koszty takiego wyjazdu niejednokrotnie są niższe, aniżeli w przypadku wizyty w bardziej popularnych krajach Europy zachodniej, szczególnie w sezonie wakacyjno-urlopowym.

Przed wyjazdem do Estonii warto wcześniej przygotować się do takiego wyjazdu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby można było ten kraj w pewnym stopniu poznań jeszcze przed samym wyjazdem. Warto nauczyć się podstawowych zwrotów w tamtejszym język, jak choćby „dzień dobry”, „przepraszam”, „dziękuję”, „ile to kosztuje”, oczywiście w większości państw europejskich znajomość języka angielskiego wystarcza do tego, aby bez problemu się komunikować, jednak znajomość kilku podstawowych zwrotów jest na pewno ciekawą i miłą odmianą. Przed samym wyjazdem warto również dowiedzieć się jaka waluta obowiązuje w danym kraju. W przypadku, aby bez większych utrudnień można było przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.

Na pewno podczas pobytu w Estonii na szczególną uwagę zasługuje tamtejsza kuchnia, która również słynie ze swoich typowo tradycyjnych dań, które to są wyjątkowe i mogą zapewne przypaść do gustu wielu osobom, dlatego też podczas pobytu warto odwiedzać tam dobre knajpy i restauracje.