To oczywiste i pewnie nikogo nie zaskoczy jasna prawda, iż w różnego rodzaju turystycznych listach odnośnie tego, jaki znany obszar wakacyjny jest najchętniej wybierany przez naszych rodaków, na samym czele można znaleźć takie kraje, jak Włochy, Hellada i jej wyspy, czy gorąca Hiszpania. Są to wyjątkowo piękne miejsca, gdzie prawie zawsze panują bardzo wysokie temperatury powietrza, a także są urokliwe, piękne plaże i woda, a także nie brakuje bardzo ciekawych miejsc do zwiedzania. Nie ma co się dziwić, iż o takich urlopach i wczasach marzy większość Polaków.

Gorące Włochy to kraj leżący na znanym dobrze Półwyspie Apenińskim na południu naszego kontynentu. To bardzo katolicki kraj z wielowiekowymi tradycjami, gdzie jest ogromnie dużo przeuroczych i jednocześnie intrygujących miejsc godnych uwagi. Nie brakuje osób, które gorące Włochy zwiedzają właśnie w w celu zwiedzania, czy też uznają wizyty w tym państwie jako pielgrzymki religijne. Pomimo to należy zwrócić uwagę, że to bardzo wakacyjne temperatury, cudowne bajeczne duże i mniejsze miasta i wsie położone w okolicy Morza Śródziemnego sprawiają, że prawie każdy chciałby tam spędzić swój najpiękniejszy w życiu urlop. Jeśli natomiast chodzi o zwiedzaniu zabytków to na pewno najczęściej wybierane w tym celu są takie lokalizacje, jak popularne Koloseum w Rzymie, czy Forum Romanum, a także plac Świętego Pawła. Jednak nie brak również urokliwych miejsc, które w całości są wyjątkowo atrakcyjne. Na uwagę zasługuje na przykład takie niewielkie miasteczko jak Positano, które jest mimo, iż nie jest imponujących rozmiarów, to bardzo często jest lokowane w czołówce najpiękniejszych miast na świecie. Jednak wiele krain, czy miasteczek, które są ulokowaneu wybrzeża Morza Śródziemnego wzbudzają po prostu zachwyt. To idealne miejsce do tego, aby odnaleźć energię, odprężyć się i po prostu śnić, odpoczywać.

Jeżeli chodzi o pobyt we Włoszech to wiele osób ceni sobie również tamtejszą kuchnię. Tak zwana kuchnia śródziemnomorska skupia się na oliwkach, pomidorach, makaronach, co z kolei przy wykorzystaniu odpowiednich przepisów, przypraw i umiejętności technicznych sprawia, że kuchnia włoska jest ogromnie często wskazywana jako ta wyjątkowo smakowita. Oczywiście w wielu krajach europejskich próbuje się tworzyć potrawy na wzór kuchni włoskiej, szczególnie różnego rodzaju sosy, makarony, jednak to ich sposób przygotowywania, oraz bardzo wysokiej jakości lokalne składniki sprawiają, iż szczególnie trudno jest tę kuchnię podrobić w innych miejscach na świecie.

Dobrze jest wspomnieć też o ciekawym fakcie, który, dowodzi o tym, iż akcent w języku włoskim pada na idealnie tą samą sylabę, co w naszym języku, dodatkowo język włoski jest wyjątkowo miły dla ucha, muzyczny wręcz, dlatego też to wszystko sprawia, że jest on stosunkowo łatwy i przyjemny jeśli chodzi o jego naukę. Bardzo wiele osób bez problemu szybko podczas pobytu w Italii jest w stanie nauczyć się wielu słówek, lub zdań, które z przyjemnością są przyswajane.

Włochy zdaniem wielu ludzi to doskonałe miejsce nie tylko na jednorazowy wyjazd na wakacje, ale też i mnóstwo osób twierdzi, że jest to miejsce, w którym byliby gotowi zamieszkać na stałe. Oczywiście to nie byłoby takie proste, dlatego też dużo osób korzysta i cieszy się z tego, jeśli może spędzić choć jakiś czas w tym państwie i wypocząć tam, zrelaksować się oraz nacieszyć się życiem.