Państwo-kontynent na półkuli południowej, znajdujące się na oceanach Indyjskim i Spokojnym. Australia to jeden z lepiej rozwiniętych krajów na świecie, o bardzo dobrym standardzie życia i rewelacyjnymi standardami opieki. Wspaniałe miejsce nie tylko dla osób pracujących, ale i dla pasjonatów turystyki. Społeczeństwo tego kraju jest wielokulturowe, a więc incydenty rasistowskie są nieco słabiej nasilone niż w krajach zdecydowanie jedno kulturowych.

Klimat i warunki geograficzne
Większość terytorium kraju to pustynie, a sama w sobie powierzchnia jest raczej równinna. Klimat jest raczej gorący, podrównikowy, zwrotnikowy i podzwrotnikowy. Ze względu na lokalizację na półkuli południowej, pory roku występują w innych miesiącach, niż w Europie, a więc najgorętszym okresem w roku jest styczeń, a najzimniejszym – lipiec.

Przyroda na kontynencie australijskim
Znowu z uwagi na lokalizację i izolację kontynentu oraz warunki geograficzne, znaczna część roślin australijskich to endemity, czyli gatunki występujące tylko na tym obszarze i niespotykane nigdzie indziej. Podobnie jest, z resztą, jeśli chodzi o florę – do grupy endemicznej należą występujące tam stekowce, których najpopularniejszym przykładem jest dziobak. Jednymi z najbardziej charakterystycznych gatunków zwierząt bytujących na terenie Australii są kangury, diabły tasmańskie i urocze koala – wszystkie należące do torbaczy, oraz strusie i kazuary, czyli olbrzymie ptaki. Wielka Rafa Koralowa to z kolei środowisko dla ogromnej ilości koralowców i różnych innych kolorowych morskich żyjątek, jak na przykład koniki morskie.
Ogromną różnorodność flory i fauny można obejrzeć w wielu parkach narodowych utworzonych na terenie całego kraju.

Uluru – Ayers Rock
Zdecydowanie najpopularniejsza atrakcja kontynentu australijskiego – formacja skalna znajdująca się w jego centralnej części w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta. Istotą atrakcji jest niespotykane zjawisko, podczas którego skała wydaje się zmieniać barwy w odpowiedzi na zmiany padającego na nią światła – a to wszystko dzięki różnym minerałom budującym masyw skalny. Zwiedzający przeważnie lądują na pobliskim lotnisku i urządzają pikniki w miejscach punktów widokowych oglądając zmiany kolorów i ciesząc się zapierającymi dech w piersiach widokami.

Aborygeni australijscy
Rdzenni mieszkańcy tego kraju, najprawdopodobniej oryginalnie przybyli z południowej Azji. Prowadzili właściwie głównie koczowniczy styl życia, przenosząc się z miejsca na miejsce, co było uzależnione od cyklicznych zmian otaczającego aborygenów naturalnego. Przeważnie zajmowali się łowiectwem, zbieractwem i rybołówstwem. Jako narzędzia korzystali z między innymi bumerangów, a więc drewnianych listewek ukształtowanych w łuk, które we właściwy sposób rzucone, wracają do osoby rzucającej.
Australia, poza piękną przyrodą i bardzo ciekawą grupą etniczną, czyli aborygenami, kusi doskonale rozwiniętymi metropoliami, z tak pięknymi elementami architektury jak na przykład genialna Opera w Sydney. Loty do tego kraju są stosunkowo drogie – trzeba liczyć się z wydatkiem conajmniej 3-4 tysięcy złotych jak również z podróżą długą na około 20-30 godzin. Dlatego warto spędzić tam nieco dłuższy czas. Niestety, nie ma z Polski bezpośredniego lotu, zatem należy także brać pod uwagę co najmniej jedną. Nie należy zapominać o konieczności posiadania wizy.