Rozpoczął się okres wakacji, a to oznacza podróże w długie letnie dni. Krótkie weekendowe wypady i długie tygodniowe wyjazdy. Każdy z nas na nie czeka ponieważ jest to okres kiedy mamy na to więcej czasu. Bierzemy urlop by odpocząć od codziennych obowiązków, ciężkiej pracy i braku czasu na przyjemności. Wakacje to czas kiedy możemy się zresetować i naładować baterię na dalszy rok pracy. Nie każdy lubi wypoczywać w pięciogwiazdkowym hotelu przy basenie czy na plaży, leżąc i ciesząc się słońcem. Są osoby które preferują aktywne spędzanie czasu w ciepłe wakacyjne dni, a najlepiej przy tym poznawać historię miejsc w których się znajdujemy.

Często na urlop wyjeżdżamy poza granice Polski, by poznać inne zakątki wielkiego świata, ale czy poznaliśmy już piękno całego naszego kraju? Polska jest krajem który posiada w swoim dziedzictwie wiele ciekawych atrakcji turystycznych, a przede wszystkim historycznych. Historia Polski jest bardzo burzliwa i zostawiła po sobie wiele śladów, które dziś możemy zwiedzać, oglądać i przeżywać. Gdzie warto pojechać i co zobaczyć? Takie informacje odnajdziemy głównie w internecie na portalach turystycznych. Wiele ciekawych i wartych zobaczenia miejsc jest blisko nas, wystarczy tylko trochę czasu i chęci by ich poszukać. Portal turystyczny to najlepszy informator. Możemy na nim znaleźć wiele praktycznych informacji, które przydadzą się podczas planowania wyjazdu. Dowiemy się tam między innymi o zabytkach które znajdziemy w danej okolicy, jak do nich dojechać, godziny otwarcia czy cenniki wejść do tych miejsc.

Najpopularniejszymi zabytkami które turyści lubią zwiedzać w Polsce są zamki. Dlaczego? W zamkach czyli wielkich budynkach w których kiedyś żyli ludzie możemy przenieść się do ich czasów. Poczuć się jak w średniowieczu, zobaczyć i doświadczyć jak żyli, co się zmieniło, jakie są różnice między naszymi, a tamtymi czasami. Średniowiecze cechuje się pięknymi zamkami, w Polsce do naszych czasów zachowały się: Zamek w Malborku, Zamek w Toruniu, Zamek w Barcinach, Zamek w Będzinie i wiele innych. W tych zamkach najczęściej są stworzone muzea, po których oprowadza nas przewodnik. Jeśli jednak nie chcemy korzystać z usług przewodnika sami możemy poczytać o miejscu w którym jesteśmy np. na portalu turystycznym. Na wystawach możemy obejrzeć średniowieczne przedmioty codziennego użytku, głownie wyposażenie komnat czyli piękne łóżka, wysoko zdobione toaletki i szafki oraz obrazy przedstawiające mieszańców zamków od pokoleń. Zamki są ogromnymi budowlami i mają wiele komnat i pomieszczeń, nie wszystkie jednak są dostępne dla zwiedzających. Większość zamków posiada kaplice, wiele sypialni, salę balową, kuchnię i piwnice, które na pewno będziemy mogli zwiedzić. Warto poznawać historię naszego pięknego kraju, a najlepiej zobaczyć ją na własne oczy, poczuć i doświadczyć na własnej skórze.