Szukając i planując idealny wakacyjny urlop często nie zdajemy sobie sprawy ile ważnych decyzji musimy podjąć by nasz wymarzony wyjazd był udany i spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Nie myślimy o tym jak wile czynników ma znaczenie podczas szukania odpowiednich ofert. Co sprawi że faktycznie wypoczniemy, a nie będziemy się martwić sprawami o których na wakacjach nikt nie chce pamiętać. Istotne jest dla nas miejsce do którego się wybieramy, gdzie będziemy nocować w tym czasie, na jakim standardzie i najważniejszy problem ile chcemy za to wszystko zapłacić. Najpierw zastanawiamy się gdzie chcemy się udać i na ile dni. 5 dni, tydzień, a może dwa tygodnie? Zostajemy w Polsce czy decydujemy się na wycieczkę zagraniczną? Wybieramy opcje wyżywienia all inclusive, full-board, half-board czy będziemy sami się żywić?

Gdy już podjęliśmy decyzję na jaki czas, jakie wyżywienie i że tym roku decydujemy się na zagraniczny wyjazd, wybieramy kraj, który chcemy zobaczyć. Piękna Hiszpania, pełne zabytków Włochy, a może gorąca Turcja? Najczęściej Polacy decydują się na kupno wycieczki przez biuro podróży, ponieważ jest to bardzo wygodne i nie wymaga wielu przygotowań czy poszukiwań. W biurze podróży poświęciliśmy trochę czasu i znaleźliśmy odpowiednią ofertę, ale tu pada kolejne ważne pytanie jakim środkiem transportu się tam dostaniemy. Wiele godzin niewygodnej jazdy samochodem czy szybszy i bardziej komfortowy lot samolotem? Jeżeli decyzja padła na samolot, musimy się zastanowić z jakiego lotniska chcemy lecieć. Do którego mamy najbliższy i najwygodniejszy dojazd. Oto lista najważniejszych lotnisk w Polsce: Warszawa Okęcie, Warszawa Modlin, Wrocław, Poznań Ławica, Kraków Balice, Katowice Pyrzowice, Łódź Lublinek, Gdańsk Rębiechowo i Bydgoszcz. Decyzja z którego lotniska będziemy lecieć oprócz tego gdzie mamy najbliżej powinna być poparta jeszcze innymi argumentami.

Gdy chcemy na lotnisko przyjechać własnym samochodem, musimy zastanowić się czy lotnisko posiada parking i jak jakie są ceny za pozostawienie na nim samochodu na określony czas. Poszukajmy, może w okolicy są inne prywatne parkingi, których cenny powinny być niższe i porównajmy wyniki naszych poszukiwań. Ceny w zależności od miejsca wahają się od 70 zł do 100 zł za 7 dni lub 130 zł do 160 zł za 14 dni. Pamiętajmy że pozostanie samochodu bez nadzoru na czas naszych wymarzonych wakacji może okazać się dla nas sporą przeszkodą w odpowiednim odpoczynku. Nie chcesz podczas urlopu zastanawiać w jakim stanie stoi twój samochód i czy w ogóle stoi w miejscu w którym go zostawiłeś. Zastanów się czy masz kogoś kto mógłby Cię zawieść, albo czy możesz pojechać autobusem na wybrane przez Ciebie lotnisko. Najczęściej wybór pada w zależności z jakiego regionu jesteś na Warszawę, Poznań lub Wrocław ponieważ są to lotniska z których wylatuje dużo turystycznych samolotów, a parkingi wokół nich są duże i strzeżone.