Szybki wypad i zmiana otoczenia mogą dać nie tylko chwilę wytchnienia i wyczekiwanego relaksu, mogą być szansą na powiew świeżości w związku i momentem na zwrócenie się w kierunku potrzeb swoich i partnera. Jeśli planujesz taki czas ze swoja drugą połówką, poznaj co do zaoferowania ma Polska i w którym z polskich miast można spędzić romantyczny weekend. Może oczaruje was stolica dolnego śląska? A może bardziej przyciąga tętniąca życiem Warszawa? Sprawdź, gdzie wybrać się na szybki wypad!

Wrocław

To, co do zaoferowania ma Wrocław to przede wszystkim wiele atrakcji i romantycznych parków, które szczególnie w sezonie wiosennym i letnim zachwycają kolorami. Na wielbicieli sztuki czekają trzy duże muzea, gdzie mogą podziwiać pracę znanych polskich artystów. W zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej można znaleźć rzeźby Magdaleny Abakanowicz czy Władysława Hasiora.

 Do tego dochodzi wyjątkowa architektura jak Hala Stulecia i Pawilon Czterech Kopuł, które funkcjonują nie tylko jako wizytówka samego Wrocławia, ale też jako przykłady środkowoeuropejskiego modernizmu.

Hale otacza jeden z najstarszych wrocławskich parków, który sąsiaduje z Ogrodem Japońskim, który w sezonie późno wiosennym, czaruje paletą kolorów i zapachów. Jest to idealny czas na odwiedzenie ogrodu i podziwianie rzadkich odmian kwiatów, krzewów i drzew, zaaranżowanych w azjatyckim porządku. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz zabrać swoją drugą połówkę, Wrocław jest świetnym pomysłem na krótką wycieczkę.

Kraków

Była stolica Polski to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród turystów. Jest to też idealne miejsce na krótki wypad we dwoje. Kraków to nie tylko liczne zabytki jak Wawel czy Barbakan, ale przede wszystkim świetny klimat, urocze zabytkowe uliczki i wiele restauracji, które oferują zarówno tradycyjną kuchnię polską, jak i zagraniczną.

Wartą odwiedzenia dzielnicą w Krakowie jest Kazimierz. Zabytkowa, pełna krętych uliczek dzielnica to miejsce tętniące życiem o każdej porze, gdzie można spotkać wiele małych sklepików i restauracji z kuchnią nawiązującą do przeszłości miasta, jaką była bardzo duża społeczność żydowska, która kiedyś tworzyła Kraków. 

Historie krakowskiej społeczności żydowskiej można poznać w wielu punktach w całym mieście jak Muzeum Oskara Schindlera czy w synagogach mieszczących się na Kazimierzu.

Warszawa

Stolica to miejsce tętniące życiem, pełne wielkich wydarzeń, znanych restauracji i wielu zabytków oraz atrakcji jak liczne muzea w Warszawie. Jak najlepiej spędzić romantyczny weekend we dwoje w polskiej stolicy? Przede wszystkim na spacerach. Będąc w Warszawie, warto odwiedzić łazienki, w których na odwiedzających oczekują chętne na zachwyty pawie, które zamieszkują teren Pałacu Łazienkowskiego. W cieplejszych miesiącach, do odwiedzin zachęcają liczne bary skupione wokół brzegu Wisły, które muzyką i niezapomnianym klimatem pomogą wam zapomnieć na chwilę o troskach dnia codziennego.

Jeśli jesteście smakoszami, Warszawa to idealne miejsce na spróbowanie dań od najlepszych polskich kucharzy. W stolicy swoje restauracje ma Wojciech Modest Amaro, Magda Gessler czy Andrea Camastro, właściciel słynnego lokalu Senses.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Travelis.com.pl