Żywiec to piękne 700-set letnie miasto znajdujące się w południowej części Polski, w województwie śląskim. Miasto to leży w Kotlinie Żywieckiej, u zbiegu rzek Soły i Koszarwy nad dużym Jeziorem Żywieckim. Jest to miejsce bardzo ciekawe, posiadających w swoim centrum wiele atrakcji turystycznych wartych zobaczenia i odwiedzenia. Jest to miejscowość w której turyści na pewno nie będą się nudzić. W Żywcu jest sporo zbytków. Najcenniejsze z nich skupiły się w pobliży urokliwego Rynku, a są to między innymi: wspaniała konkatedra Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żywcu z połowy XV wieku oraz stara baszta. Nieopodal stoi zamek tak zwany Stary Zamek oraz Pałac Hasburgów nazywany Nowym Zamkiem, wzdłuż nich rozciąga się przepiękny Park Zamkowy ze starodrzewiem i szerokimi zielonymi alejami. Jedna i druga budowla jest udostępniona do zwiedzania przez turystów poprzez otwarte muzeum. W parku Zamkowym możemy jeszcze zobaczyć Park miniatur z małymi modelami zabytków z Podbeskidzia. Miejsca te są idealne to spędzenia całego dnia na powolnym spacerowaniu i upajania się piękną i zabytkową architekturą. Kultowym i zabytkowym miejscem którego nie możemy ominąć będąc w żywcu to Browar Żywiecki na którego terenie stworzono muzeum, dostępne jednak tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Do Żywca można przyjechać na kilku dniowy urlop nad jeziorem, wypoczywając na plaży, pływając czy korzystając w wodnych atrakcji. Żywiec to miasto które ma nam bardzo wiele do zaoferowania. Można spędzić w nim bardzo ciekawy i przyjemny weekend, ale również dłuższy letni wyjazd, odwiedzając również okoliczne atrakcje.

Będąc w Żywcu warto również wybrać się do znajdującego się niedaleko jednego z najładniejszych regionów Polski czyli do Beskidu Żywieckiego. Beskid Żywiecki to drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce. Należy do Zewnętrznych Karpat Zachodnich, a w ich obrębie do Beskidów Zachodnich. Najwyższy szczyt w Beskidzie Żywieckim to Babia Góra mająca 1725m. Jest to jedno z najciekawszych i najpiękniejszych z polskiej części Karpat Zachodnich miejsce pod względem przyrodniczym. Dlaczego? Ponieważ można tu spędzić całe dnie na spacerowaniu w Narodowym Parku Babiogórskim, który przez UNESCO został uznany za Rezerwat Biosfery. Piękno i siła przyrody w tym miejscu po prostu zachwyca i nie da się jej oprzeć. Można tu spędzić mnóstwo czasu spacerując po różnych szlakach turystycznych zachwycając się otaczającymi nas widokami.

Ilość szlaków jest ogromna, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając się w Beskidy warto pomyśleć nad noclegiem ponieważ ilość atrakcji może sprawić że jeden dzień to za mało. Można zarezerwować hotel, miejsce w hostelu lub wynająć apartament. Wszystko zależy od tego co lubisz i jakie masz upodobania. W tej okolicy jest wiele możliwości. Nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem komfortowego noclegu w najbliższej okolicy. Hotel to chyba najwygodniejsza i najlepiej dostępna opcja na tym rynku.